Vitae.lv

Jaunumi

Notikusi projekta “Nākotnes līderu akadēmija” dibināšanas konference “Jauniešu līderība digitālajā laikmetā”!

Notikusi projekta “Nākotnes līderu akadēmija” dibināšanas konference “Jauniešu līderība digitālajā laikmetā”!

Notikusi projekta “Nākotnes līderu akadēmija” dibināšanas konference “Jauniešu līderība digitālajā laikmetā”

Sadarbojoties Eiropas Parlamenta deputātei Dacei Melbārdei un Mūžizglītības un kultūras institūtam “Vitae”, ar fonda “New Direction” atbalstu darbu sāka projekts “Nākotnes līderu akadēmija”. No 7. līdz 9. februārim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Rīgas Juglas vidusskolā kopā strādāja 12 Latvijas skolu komandas, lai domātu un runātu par jaunatnes lomu Eiropas Savienības pārmaiņu procesos, tehnoloģiju ietekmi uz jauniešu atšķirīgajām domāšanas prasmēm, jaunatnes lomu līderības prasmju attīstībā, personisko līderību un lēmumu pieņemšanas procesiem Eiropas Savienībā.

Projekta atklāšanas konferencē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā kopā ar Latvijas skolu komandām strādāja Zviedrijas parlamenta deputāts Tobiass Andersons (Tobias Anderson), Stokholmas pilsētas deputāts, jauniešu līderis Gabriels Krons (Gabriel Kroon), pārmaiņu konsultante, bijusī Lielbritānijas Jauniešu parlamenta locekle Atifa Šāha (Atifa Shah), kā arī “FranklinCovey Education” Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionālais direktors, jauniešu līderības prasmju attīstības programmu eksperts Marsels Konings (Marcel Koning). Latviju pārstāvēja EP deputāte Dace Melbārde, uzņēmuma “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks, izglītības pētniece Ilze Saleniece, biedrības “Zinis” valdes priekšsēdētāja Vita Brakovska un institūta “Vitae” komanda: valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš, valdes locekle Linda Loce un personīgās izaugsmes treneris Aivars Dresmanis. Konferences moderators Rolands Ozols.

Sestdien Rīgas Juglas vidusskolā pirmajā domnīcā “Dezinformācija un informācijas telpas drošība” par interneta drošības un medijpratības jautājumiem ar jauniešiem runāja Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska un medijpratības eksperte, Latvijas Universitātes lektore Klinta Ločmele. RJV komanda organizēja diskusijas, debates un infoorientēšanos pa Juglu. Šī gada laikā savas domnīcas rīkos arī pārējo skolu komandu jaunieši.

Vakarā jaunieši tikās ar mūziķiem Shipsi un Miķeli Putniņu, bet svētdien apguva iemaņas projektu sagatavošanā un vasaras foruma saturiskajā izstrādē.

Paldies pasākuma fotogrāfiem Annai Kapaņinai, Mārcim Vaivaram, Robertam Valdīšanam un viņu skolotājai, fotogrāfei Inesei Kalniņai!

Paldies par atbalstu Rīgas Juglas vidusskolas skolotājiem Vladislavam Klepikovam un Ievai Kalniņai!

Mūžizglītības un kultūras institūta “Vitae” valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš un valdes locekle Linda Loce
Biedrības “Zinis” valdes priekšsēdētāja Vita Brakovska
Pārmaiņu konsultante, bijusī Lielbritānijas Jauniešu parlamenta locekle Atifa Šāha (no kreisās), Zviedrijas parlamenta deputāts Tobiass Andersons un konferences moderators Rolands Ozols
Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde
Pārmaiņu konsultante, bijusī Lielbritānijas Jauniešu parlamenta locekle Atifa Šāha (no kreisās), Zviedrijas parlamenta deputāts Tobiass Andersons, konferences moderators Rolands Ozols, “FranklinCovey Education” Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionālais direktors, jauniešu līderības prasmju attīstības programmu eksperts Marsels Konings (stāv), Mūžizglītības un kultūras institūta “Vitae” valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš, Stokholmas pilsētas deputāts, jauniešu līderis Gabriels Krons un Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde
(foto Inese Kalniņa)