Vitae.lv

Improvizācijas darbnīca

Improvizācijas darbnīca

Improvizācijas darbnīca

Improvizācijas darbnīca “Runa.Tēls.Improvizācija”

2021.gada 20.oktobrī 9:00 – 15:00

 

Par darbnīcu

Aktiermeistarība vairs nav tikai uz teātri un aktiera darbu attiecināms jēdziens. Mūsdienās gandrīz ikviens saskaras ar nepieciešamību uzstāties lielākas vai mazākas publikas priekšā. Uzstāšanās publikas priekšā uzliek atbildību, tas ir kā eksāmens. Vai mana runa ieinteresēs, aizraus, būs skaidra un saprotama.

Darbnīcas ietvaros dalībnieki tiks iepazīstināti ar runas struktūras un izteiksmes teorētiskajiem pamatprincipiem un iepazīties un praktiski izmēģināt metodi “Četri elementi”, kuru izstrādājis dāņu dramaturgs, režisors un pasniedzējs Helmerts Vaunderbergs (Helmert Wounderberg) un sākotnēji tā tika izmantota aktieru apmācībā un strādājot pie pilnvērtīga lugas tēla izstrādes.

Dažādi aktiermeistarības elementi tiek izmantoti ne tikai skatuviskajā darbā, bet tie palīdz uzstāties publikas priekšā vai pat risināt un pārvarēt dažādas grūtības.

Darbnīcas_norise atrodama zem šīs saites.

Informācija par prasībām dalībai darbnīcā/pētījumā

Darbnīca notiek attālināti, izmantojot Zoom platformu (teorētiskā daļa, darbs lielajā grupā un mazajās grupās) un straumēšanu youtube kanālā (praktiskie vingrinājumi). Darbnīcas laikā dalībniekiem ir nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu, telpa, kurā brīvi kustēties, sekojot darbnīcas vadītāja dotajām norādēm, balts papīrs pierakstiem un rakstāmais. Darbnīcas dalībnieki, piesakoties dalībai, elektroniski apliecina, ka organizatoriem ir tiesības izmantot sabiedrisko attiecību un publicitātes mērķiem nodarbības laikā uzņemtās fotogrāfijas un videomateriālus bez saskaņošanas ar tajos redzamajiem cilvēkiem.

Nodarbība paredzēta jebkuram interesantam. Dalībnieki saņems profesionālās pilnveides apliecības. 

REĢISTRĀCIJA: https://forms.gle/mjav8wbEaYM5Y4YA7

 

Par projektu.

Mūžizglītības un kultūras institūts “VITAE” sadarbībā ar Hārtfordšīras Universitāti (Lielbritānija), Jiveskilas Universitāti (Somija), Insbrukas Universitāti (Austrija) un Aleksandru Ioan Cuza Iasi Universitāti (Rumānija) kopš 2018.gada īsteno ERASMUS+ projektu ENABLES, kura pamatā ir pētījums par iespējām attīstīt līderības prasmes bērniem, jauniešiem un pedagogiem, izmantojot dažādas kultūras izpausmes formas: kolāžas, vinjetes, stāsti, fotogrāfija, drāma/teātra māksla.

VITAE pārziņā ir kvalitatīvā pētījuma daļa par drāmas jeb teātra mākslas iespējām pilnveidot dažādas līderības prasmes, ķermeņa un emociju apzinātību. 2021.gada 28.aprīlī, 12. un 14.maijā notika pētījuma darbnīcas, kurās jaunieši no Latvijas piedalījās improvizācijas darbnīcā “Runa un tēls”, kuru vadīja drāmas terapeite un aktrise mg.sc.sal. Anna Šteina, bet pētījuma empīriskā daļa tika īstenota Rīgas Tehniskās universitātes asoc.prof. Karine Oganisjanas vadībā. Projekta darbu Latvijā vada VITAE dibinātājs un lektors Rolands Ozols sadarbībā ar VITAE interešu izglītības iestādes “Lūsis” direktori Lindu Loci. Pētījuma darbnīcas ir notikušas 2021.gada 15.janvārī, 23.martā, 28.aprīlī,12. un 14.maijā tajās iesaistoties jauniešiem no 9 dažādām izglītības iestādēm no visas Latvijas.

Projekta interneta vietne (Hārtfordšīras Universitāte):

https://www.herts.ac.uk/cel/enables-arts-based-and-embodied-leadership-development